Loading
13 Ekim 2015

E-ticaret Falınızda Rönesans Var…

Falınızda Rönesans VarNo Comments

Şu anda buradasınız:E-ticaret Falınızda Rönesans Var…

eticaret

Yıllar önce Ferhan Şensoy’un “Falınızda rönesans var” isimli kitabında (ki bu kitabı 8 kere okumuşumdur) türlü hikayelere yer verdiği gibi bende e-ticaret adına ne varsa son damlasına kadar sayfamda yer vermeyi hedefleyerek bu yazımı yazıyorum.Yalnız bunu yaparken herkesin affına iltica ederek kendime has üslubumun uçurumlarındaki patikalardan yürüyeceğim.

Uçurumlardan kastım edebi bir dille makyaj yapma telaşı sanılmasın sakın, zira e-ticarette uçurumlar para kayıplarıdır, patikalar ise bu kayıplardan sıyırdığımız kazançlardır.Eğer bu kayıp ile kazanç arasında başarıp da bir marj yakalıyorsanız, bir de bu marj işletme masraflarınızdan daha büyükse buna rahatlıkla ticaret diyebilirsiniz.Bu yaptığınız işi birde internet ortamında yapıyorsanız o zaman buna e-ticaret denir.Farkındayım “bu nasıl bir e-ticaret tanımıdır” diyorsunuz.Ancak sitemin sayfaları arasında gezerken, o başdöndürücü operasyonları ve trafiği görünce neden “uçurum” ve “patika” dediğimi anlayacaksınız.

Bu yazıyı beğendiysen paylaşmak ister misin?

About the author:

Şu ana kadar dahil olduğu 12 adet start-up var. Bunların ikisinde Operasyon Müdürü , birinde Genel Koordinatör olarak görev aldı. (Biri e-ticaret paket sağlayıcısı olan) Geri kalan 9 adet start-up ın hepsinde başdanışmanlık yaptı. Bunun haricinde danışmanlığını veya mentorluğunu halen sürdürdüğü bir çok firma vardır. Umutunlu.com'da ve önde gelen e-ticaret portalların da e-ticaretin tüm enstrümanları ve operasyonları hakkında aktif olarak yazılar yazmaktadır. Birçok platformda röportajları, demeçleri, makaleleri yayınlanmıştır. E-ticaret operasyonları arasında ilk defa hayata geçmiş birçok inovasyona imza atmış veya ilham vermiştir. Yurt çapında önde gelen üniversitelerde ve profesyonel e-ticaret platformlarında, e-ticaret eğitimleri ve seminerler vermiş, birçok e-ticaret panelinde moderatör ve konuşmacı olarak yer almıştır. Türkiye'nin en büyük online teknoloji marketlerinden birinde Head of E commerce - BI&BD&DM - Genel Koordinatör olarak iş yaşamına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Top